• +90 (312) 311 25 264mevsimdogalgaz@gmail.com
  • Sosyal Ağ

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU

Engelman 01

Ürün Kategori : Kalorimetre Ürün Markası : Engelman Ürün Kataloğu : Tıklayınız Görüntülenme : 172
  • Ürün Özellikleri

Debimetre, radyatör tesisat sisteminde dolaşan toplam ısıtma suyu miktarını ölçer (m³/h). Sıcaklık Sensör Çifti ısıtma suyunun daire girişi ve çıkışındaki sıcaklık değerlerini ölçer (°C). Hesaplama Ünitesi ısıtma suyu gidiş ve dönüş hattı arasındaki sıcaklık farkı (ΔT) değerini ve toplam ısıtma suyu miktarını kullanarak tüketilen toplam enerjiyi hesaplar(kW).

Yüksek Ölçüm Hassasiyeti: Multi-jet prensibiyle çalışan debimetre kısmında çark üzerine uygulanan basınç, single-jet sistemde uygulanan tek taraflı basınca göre çok daha dengeli ve eşit dağılımlıdır.
 

Kolay Okunan LCD Ekran: Debimetre üzerinde döndürebilen hesaplama ünitesi, kolaylıkla okunabilecek büyüklükte 8 haneli LCD ekranı ve anlaşılabilir ekran menüleri (Ana Ekran, Servis Ekranı ve İstatistik Ekranı) sayesinde kullanım rahatlığı sağlar.

Kapsamlı Veri Arşivi: Okuma tarihinden 15 ay öncesine kadarki tüketim değerleri LCD ekran üzerinden görüntülenebilir. Son 18 ayın tüketim değerleri ise optik ara yüz kullanılarak okunabilir.

Güvenilir Teknoloji: Elektronik hesaplama ünitesinin belirli periyotlarda uyguladığı self-check; kendi kendini test etme sistemi sayesinde güvenilir ölçüm teknolojisi sağlar.
Uzun Pil Ömrü: Pil ömrü 6+1 yıl garantili olup, isteğe bağlı olarak 10 yıl garantili pilli olarak da üretilebilir.

Geniş Veri Aktarım Seçeneği: 

Optik Arayüz 

EN 1434-3'e uygun M-Bus ya da M-Bus_VS 

Hacim ve Enerji için pulse çıkışlı 

2 pulse girişli (M-Bus dahil)
 

Kesme Vanası Opsiyonu: Kalorimetre önüne monte edilen kesme vanası, ilave enerji gerektirmeden M-Bus sistemi üzerinden kontrol edilir. Kullanıcı aylık tüketim bedelini ödemediği taktirde, kesme vanası daire sıcaklığı 15°C nin altına düşürülmeyecek şekilde kapatılır.
 

Montaj yapılmadan önce tesisatla ilgili tüm testlerin tamamlanmış ve tesisatın yıkanmış olması gerekmektedir.

Kalorimetre kuru olarak değil mutlaka sızdırmazlık testi yapıldıktan sonra monte edilmelidir.

Akıllı Web Tasarım